Groep G Kwalificatie WK 2022

Het Nederlands Elftal is bij de kwalificatie voor het WK 2022 ingedeeld in groep G. In deze groep van de Europese kwalificatiereeks voor het WK voetbal 2022 in Qatar zijn de volgende zes landen ingedeeld:

  • Nederland
  • Turkije
  • Noorwegen
  • Montenegro
  • Letland
  • Gibraltar

Stand in Groep G – Kwalificatie WK 2022

Groep G Kwalificatie WK 2022WGWGVDVDTPunten
Turkije32101057
NEDERLAND32011146
Montenegro3201636
Noorwegen3201436
Letland3012471
Gibraltar30031140

Programma en uitslagen Poule G kwalificatie WK 2022

Tabel volgt nog

Welke landen kwalificeren zich voor het WK voetbal in Qatar?

Alle groepswinnaars plaatsen zich voor het WK 2022 in Qatar. Alle nummers twee gaan door naar de play-offs. Vanuit de Nations League plaatsen zich ook twee landen bij diezelfde play-offs. Lees hier meer over de kwalificatie voor het WK 2022.

De kwalificatiewedstrijden worden gespeeld tussen 24 maart 2021 en 16 november 2021.

Beslissingscriteria kwalificatie WK 2022

De standen in de poules worden op basis van een aantal criteria bepaald. Deze zijn door de FIFA voorafgaand aan de kwalificatie voor het WK 2022 opgesteld. Hieronder lees je de beslissingscriteria voor rangschikking in de groepen voor de kwalificaties:

  • Meest behaalde punten
  • Beste doelsaldo
  • Als ook het doelsaldo gelijk is, dan telt het meest gescoorde doelpunten.
  • Is er op basis van bovenstaande regels nog steeds een gelijke stand, dan geldt:
  • – wie heeft er het meeste punten op basis van het onderlinge resultaat
  • – is dat gelijk, wie heeft in de onderlinge wedstrijden het beste doelsaldo
  • – is ook dat gelijk dan telt wie het meest gescoord heeft in de onderlinge wedstrijden.
  • – Als ook dat gelijk is, dan telt ieder uitdoelpunt dubbel.