Groep G Kwalificatie WK 2022

Het Nederlands Elftal is bij de kwalificatie voor het WK 2022 ingedeeld in groep G. In deze groep van de Europese kwalificatiereeks voor het WK voetbal 2022 in Qatar zijn de volgende zes landen ingedeeld:

  • Nederland
  • Turkije
  • Noorwegen
  • Montenegro
  • Letland
  • Gibraltar

Stand in Groep G – Kwalificatie WK 2022

Groep G Kwalificatie WK 2022WGWGVDVDTPunten
NEDERLAND641122613
Noorwegen641112513
Turkije6321161311
Montenegro6222898
Letland61237105
Gibraltar60063250

Programma en uitslagen Poule G kwalificatie WK 2022

Woensdag 24 maart:

18.00 uur: Turkije – Nederland 4-2
20.45 uur: Gibraltar – Noorwegen 0-3
20.45 uur: Letland – Montenegro 1-2

Zaterdag 27 maart:

15.00 uur: Montenegro – Gibraltar 4-1
18.00 uur: Nederland – Letland 2-0
18.00 uur: Noorwegen – Turkije 0-3

Dinsdag 30 maart:

20.45 uur: Gibraltar – Nederland 0-7
20.45 uur: Montenegro – Noorwegen 0-1
20.45 uur: Turkije – Letland 3-3

Woensdag 1 september:

20.45 uur: Letland – Gibraltar 3-1
20.45 uur: Noorwegen – Nederland 1-1
20.45 uur: Turkije – Montenegro 2-2

Zaterdag 4 september:

18.00 uur: Letland – Noorwegen 0 -2
20.45 uur: Nederland – Montenegro 4 – 0
20.45 uur: Gibraltar – Turkije 0 – 3

Dinsdag 7 september:

20.45 uur: Montenegro – Letland 0 – 0
20.45 uur: Noorwegen – Gibraltar 5 – 1
20.45 uur: Nederland – Turkije 6 – 1

Vrijdag 8 oktober:

20.45 uur: Gibraltar – Montenegro
20.45 uur: Letland – Nederland
20.45 uur: Turkije – Noorwegen

Maandag 11 oktober:

20.45 uur: Letland – Turkije
20.45 uur: Noorwegen – Montenegro
20.45 uur: Nederland – Gibraltar

Zaterdag 13 november:

18.00 uur: Noorwegen – Letland
18.00 uur: Turkije – Gibraltar
20.45 uur: Montenegro – Nederland

Dinsdag 16 november:

20.45 uur: Gibraltar – Letland
20.45 uur: Montenegro – Turkije
20.45 uur: Nederland – Noorwegen

Welke landen kwalificeren zich voor het WK voetbal in Qatar?

Alle groepswinnaars plaatsen zich voor het WK 2022 in Qatar. Alle nummers twee gaan door naar de play-offs. Vanuit de Nations League plaatsen zich ook twee landen bij diezelfde play-offs. Lees hier meer over de kwalificatie voor het WK 2022.

De kwalificatiewedstrijden worden gespeeld tussen 24 maart 2021 en 16 november 2021.

Beslissingscriteria kwalificatie WK 2022

De standen in de poules worden op basis van een aantal criteria bepaald. Deze zijn door de FIFA voorafgaand aan de kwalificatie voor het WK 2022 opgesteld. Hieronder lees je de beslissingscriteria voor rangschikking in de groepen voor de kwalificaties:

  • Meest behaalde punten
  • Beste doelsaldo
  • Als ook het doelsaldo gelijk is, dan telt het meest gescoorde doelpunten.
  • Is er op basis van bovenstaande regels nog steeds een gelijke stand, dan geldt:
  • – wie heeft er het meeste punten op basis van het onderlinge resultaat
  • – is dat gelijk, wie heeft in de onderlinge wedstrijden het beste doelsaldo
  • – is ook dat gelijk dan telt wie het meest gescoord heeft in de onderlinge wedstrijden.
  • – Als ook dat gelijk is, dan telt ieder uitdoelpunt dubbel.