Statistieken WK 2018

Op deze pagina vind je alle statistieken terug van het WK 2018 voetbal. Deze editie van het WK voetbal vond plaats in Rusland en werd gespeeld van 14 juni tot en met 15 juli 2018. Frankrijk werd winnaar van het WK voetbal. De Fransen wonnen de finale van Kroatië met 4-2.

statistieken wk 2018 voetbal

Topscorers WK 2018

Harry Kane van Engeland is topscorer van het WK 2018 geworden. Hij maakte voor Engeland 6 doelpunten. Hieronder de top 6 topscorers van het WK 2018 voetbal:

SpelerLandAantalgoals
Harry KaneEngeland6
Antoine GriezmannFrankrijk4
Romelu LukakuBelgië4
Denis SheryshevRusland4
Christiano RonaldoPortugal4
Kylian MbappeFrankrijk4
Mario MandzukicKroatië3
Eden HazardBelgië3
Diego CostaSpanje3
Edinson CavaniUruguay3
Yerry MinaColombia3
Artem DzyubaRusland3
Ivan PerisicKroatië3

Statistieken van het WK voetbal 2018 zelf

  • 64 gespeelde wedstrijden
  • 169 doelpunten
  • 219 gele kaarten
  • 4 rode kaarten
  • 49651 passes
  • gemiddeld 2,6 doelpunten per wedstrijd
  • gemiddeld 3,5 gele kaart per wedstrijd
  • gemiddeld 0,06 rode kaarten per wedstrijd
  • gemiddeld 775,8 passes per wedstrijd

Aantal doelpunten WK 2018

Het gemiddelde aantal doelpunten lag tijdens het WK 2018 iets lager (2,64) dan tijdens de voorgaande editie in 2014 (2,67). In totaal werden er tijdens het WK 2018 169 doelpunten gemaakt. Er vielen 22 doelpunten uit een penalty en zeven werden er gemist.\

StatistiekResultaat
Totaal aantal goals169
Gemiddeld aantal goals per wedstrijd2,64
Aantal hattricks2
Aantal penalty’s29
Gescoorde penalty’s22
Eerste goal van het toernooiGazinsky
Snelste goal1e minuut

Aantal kaarten WK 2018

Tijdens het WK 2018 werden er meer gele kaarten gegeven dan tijdens het WK 2014, maar weer minder rode kaarten. Hieronder alle statistieken omtrent de gele en rode kaarten tijdens het WK voetbal in 2018.

StatistiekResultaat
Gele kaarten219
Gem. aantal gele kaarten per wedstrijd3,42
Rode kaarten4
Gem. aantal rode kaarten per wedstrijd0,06
Meeste gele kaartenKroatië (15), Larsson (3)
Meeste rode kaarten4 landen (1), 4 spelers (1)
Minste gele kaartenSaudi Arabië (1)

Statistieken van spelers tijdens het WK 2018 in Rusland

  • Meeste doelpogingen: Neymar: 27 doelpogingen
  • Meest gelopen afstand: Ivan Perisic: 72 kilometer afgelegd
  • Meest gegeven passes: Sergio Ramos: 485 passes
  • Meeste reddingen: Thibout Courtois: 27 saves

Team statistieken

België heeft de meeste doelpunten gemaakt. De Rode Duivels maakten er 16. Kroatië was het land met de meeste aanvallen, 352. En Engeland was het land met de meeste goede passes, 3336. Hieronder alle andere statistieken van alle landen tijdens het WK 2018.

DeelnemerAantal wedstrijdenWinstGelijkVerliesGoals voorGem. voorGoals tegenGem. tegen
Argentinië411261.592.25
Australië301220.6751.67
België7601162.2960.86
Brazilië531181.6030.6
Colombia421161.5030.75
Costa Rica301220.6751.67
Denemarken413030.7520.50
Duitsland310220.6741.33
Egypte300320.6762.00
Engeland7313121.7181.14
Frankrijk7610142.0060.86
IJsland301220.6741.33
Iran311120.6720.67
Japan411261.5071.75
Kroatië7421132.0091.29
Mexico420230.7561.50
Marokko301220.6741.33
Nigeria310231.0041.33
Panama300320.67113.67
Peru310220.6720.67
Polen310220.6751.67
Portugal412161.5061.50
Rusland5221112.2071.40
Saudi Arabië310220.6772.33
Senegal311141.3341.33
Servië310220.6741.33
Spanje413071.7561.50
Tunesië310251.6782.67
Uruguay540171.4030.60
Zuid-Korea310231.0031.00
Zweden530261.2040.80
Zwitserland412151.2551.25

Luka Modric wint gouden bal WK 2018

Luka Modric is winnaar geworden van de Gouden Bal: hij is door de FIFA verkozen tot beste speler van het WK 2018.

Thibaut Courtois won de Gouden Handschoenen: de prijs voor de beste doelman van het WK 2018. Kylian Mbappé won de prijs voor grootste talent.

De spits van Engeland Harry Kane is topscorer van het WK 2018 geworden. Met zes doelpunten wint hij de Gouden Schoen van het WK 2018.

Op de hoogte blijven van het WK 2022 en het Nederlands Elftal?

Blijf up to date en schrijf je in op de gratis nieuwsbrief over het WK voetbal van 2022.